Podobnie jak w ubiegłym roku chłopcy trenujący w Małej Akademii Piłkarskiej SALOS-u Rzeszów udali się do Zespołu Szkół Salezjańskich w Oświęcimiu, aby przeżyć tam czas wytężonych treningów, radosnej integracji, a także momentów formacji ducha i człowieczeństwa. 29 chłopców pod opieką sześcioosobowej kadry spędziło tam 8 intensywnych dni.

Każdego dnia brali udział w czterech blokach treningowych. Wyjątkiem był dzień czwarty, w którym aby nieco odetchnąć, spędzili niemal cały dzień w parku rozrywki Energylandia. Nie trzeba słów, aby wyrazić, jak wielką było to dla nich radością. Byli także na kręgielni, w Muzeum Miasta Oświęcimia. Ponadto zwiedzili podziemia oświęcimskiego zamku biorąc tam udział w interaktywnej grze edukacyjnej. Każdego dnia przygotowane były również liczne gry i zabawy.

Pozostaje mieć nadzieję, że pozostawiona w Oświęcimiu energia i pot, pozostaną z uczestnikami obozu na długo w postaci dobrej kondycji i piłkarskich umiejętności, a całość tak dobrze wspólnie spędzonego czasu zacieśni ich wzajemne przyjaźnie oraz umocni w dobrym.

Tekst i zdjęcia: Ks. Łukasz Torbicki SDB