Aktualności | Parafia pw. Opatrzności Bożej w Rzeszowie | E-mail: salosdonbosco@gmail.com
Salos Rzeszów
Ogłoszenia
Archiwum
Historia Salos Rzeszów
Zarząd Salos Rzeszów
Statut stowarzyszenia
Sprawozdania
Salos Polska
Kontakt
Harmonogram treningów
Harmonogram imprez
Wyjazdy rekreacyjne
Wyjazd - Sopot 2014
Piłka nożna


Nasi sponsorzy
Zostań sponsorem
Galeria
Media
TERMINARZ
Wyjazd Sopot 2014 piątek, 24 marca 2023 r.
Poznaj Nas

Wpierają nas
Patronat Medialny


Parafia pw. Opatrzności Bożej Rzeszów
Rzeszowsko-lubelskie wakacje w Sopocie

W dniach 12.07-22.07.2014 r. liczna grupa dzieci i młodzieży z rzeszowskiego Oratorium wraz z animatorami i wychowawcami, a także kierownikiem obozu ks. Pawłem Gackiem udała się na wspólny wypoczynek do Sopotu. Po dość długiej podróży (około 15h) dotarliśmy w końcu na miejsce naszego zakwaterowania, gdzie czekała już na nas grupa młodzieży z Lublina wraz z ks. Łukaszem Auguściakiem na czele. Przez 10 dni naszym nowym domem była Szkoła Podstawowa nr 8.
W tym roku przez całą kolonię towarzyszył nam program oparty na książce "Mały Książe" autorstwa Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. Codzienne spotkania w grupach pomagały uczestnikom poznać przygody tytułowego bohatera, a przede wszystkim zrozumieć pewne wartości. Podczas spotkań w grupach dzieci i młodzież mogły się przekonać jak niebezpieczne są baobaby, które ma każdy z nas, poza tym dowiedziały się, że "dobrze widzi się tylko sercem", a pozory mogą nas często zgubić. Uczestnicy przekonali się również o tym, że jesteśmy "odpowiedzialni za to co oswoiliśmy", a przyjaźń to nie tylko dzielenie się radością, ale i bycie z drugą osobą w trudnych chwilach.

Stałym punktem naszej kolonii były także wyjścia nad morze. Poza kąpielami w morzu, pod okiem ratownika, uczestnicy spędzali czas nieco aktywniej grając w siatkę czy uczestnicząc w aerobiku na plaży. Korzystając z zasobów natury część dzieci i młodzieży zbierało bursztyny. Jeszcze inni bawili się w piasku, robiąc różnego rodzaju budowle. A Ci najbardziej leniwi wyrównywali opaleniznę. Oczywiście nie zabrakło stałych punktów kolonii jakimi są dyskoteki, a także nauka tańców integracyjnych. Część dzieci bardzo dobrze znała tańce, a nowicjusze bardzo chętnie się ich uczyli. Ponadto w czasie wolnym uczestnicy bardzo chętnie korzystali z boisk grając w piłkę nożną czy siatkówkę.
Podczas obozu byliśmy także na dwóch wycieczkach. Pierwszym miejscem, jakie odwiedziliśmy był Gdańsk. Uczestnicy mieli okazję poznać to piękne miasto wraz z licznymi zabytkami. Celem drugiej wycieczki był Hel. Dodatkową atrakcją było to, że udaliśmy się tam tramwajem wodnym. Na miejscu natomiast odwiedziliśmy Fokarium, gdzie uczestniczyliśmy w karmieniu tamtejszych mieszkańców. Zmęczeni po całym dniu, ale za to zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

W czasie naszego wypoczynku mogliśmy także poczuć się jak prawdziwi piraci. Podczas jednego z wieczoru udaliśmy się plażę, gdzie czekały już na nas ukryte w piasku skarby. Każda z grup miała za zadanie znaleźć ich jak najwięcej. Zarówno Ci młodsi, jak i starsi dopingowani przez swoich animatorów i wychowawców, chętnie i z uśmiechem przeczesywali kolejne centymetry piasku, by znaleźć skarb. Po zakończonej zabawie, przy zachodzącym słońcu, wspólnie pomodliliśmy się i udaliśmy się do szkoły.
Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. W ostatni wieczór naszego pobytu tradycyjnie odbyła się Agapa. Wieczór rozpoczęliśmy od tańców integracyjnych, następnie zostały rozdane nagrody poszczególnym grupom. Na koniec natomiast zagraliśmy w Tombole, dostarczając tym samym dzieciom i młodzieży wielu wrażeń, a także nieco adrenaliny. Następny dzień przebiegł pod znakiem pakowania się, porządków, a także pożegnania z młodzieżą z Lublina.
SL Salezjańskiej Organizacji Sportowej "Don Bosco" w Rzeszowie
35-310 Rzeszów, ul. W. Świadka 5A
www:salos.rzeszow.pl
e-mail:

Aktualności | Parafia pw. Opatrzności Bożej w Rzeszowie | Kontakt
Copyright © 2014 All Rights Reserved
Od 01.11.2014 r. naszą stronę
odwiedziło 62711 osób
hostingcitynet.rzeszow.pl